Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

29 Kasım 2015 Pazar

Emekli Sandığında emeklilik şartları nasıl belirleniyor?


Emekli Sandığında emeklilik şartlarını hizmet süresi belirliyor
Soru: Ben 26 Nisan 1971 doğumlu bayanım. İlk sigorta girişim 1 Şubat 1993 tahinde olup 60 gün, 1996 yılında 252 gün olmak üzere toplam 312 gün SSK prim ödemem var. 4 Temmuz 2003’den itibaren Devlet memuru olarak görev yapmaktayım. 2007 yılında doğum yaptım. Bir çocuğum var. Hizmet birleştirmemi yaptım. Mümkünse emeklilik tarihimi öğrenebilir miyim?
H. Dikbıyık
Cevap: Emekli Sandığı’nda emeklilik şartları, SSK’da olduğu gibi sigorta başlangıç tarihine göre değil, 23 Mayıs 2002 tarihinde sahip olunan fiili hizmet süresine göre belirleniyor. 23 Mayıs 2002 tarihinde hizmeti 3 yıldan az olanlar kademeli emeklilik şartlarından yararlanarak erken yaşlarda emekli olamıyor. Emekli Sandığından emeklilik için 25 tam yıl fiili hizmet ve 58 yaş şartlarına tabisiniz.  Toplam hizmet sürenizi 25 tam yıla tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 26 Nisan 2029’da emekli olabilirsiniz.
Ekrem Saris - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız