Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

22 Kasım 2015 Pazar

Babamı nasıl emekli edebiliriz ve ne zaman emekli olabilir?

Babanız vergi indirimi alabilirse emekli olur


Soru: Babam 2 Şubat 1964 doğumlu. Sigorta başlangıç tarihi 1 Ocak 1989 olup, 4350 gün prim ödemesi var. İşten çıktıktan sonra bir daha çalışmak istemedi. Daha sonra bir sakatlık geçirdi ve sol bacağına platin taktılar. Şimdi babam çalışamaz bir vaziyette. Babamı nasıl emekli edebiliriz ve ne zaman emekli olabilir?
Yankı Metin BUDAK
Cevap: Babanızın en az yüzde 40 işgücü kaybı varsa ve vergi indirim hakkı alabilirse, 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 12 yıldan fazla süredir sigortalı olanvergi indirim hakkı almış engelli olarak emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme şartlarına tabi olur. Primi yeterli olduğundan vergi indirimi aldığı gün itibariyle emekli olabilir.
Vergi indirimi alamazsa, askerlik süresini(18 ay kabul edilmiştir) borçlanması halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabi olur. Ve borçlanmadan sonra 485 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5375 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız