Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Kasım 2015 Perşembe

Babam Emekli Sandığından emekli olduğu için, eşimin maaşının yerine babamdan aylık bağlanabilir mi?

Babanızdan aylık alma hakkınız yok


Soru: 2008 yılında emekli sandığından emekli oldum. Eşim 2011 yılında vefat etti. Onun emekli maaşından bana bağlanan 700 TL’dir. Kızım sigortalı olduğundan babasından kalan maaşı kesildi. Babam Emekli Sandığından emekli olduğu için, eşimin maaşının yerine babamdan aylık bağlanabilir mi? Bu konuda bilgi alabilir miyim?
Sibel TANSU KEBİR
Cevap: Emekli olduğunuzdan eşinizden aldığınız aylık oranı yüzde 50’dir. Kızınızın aylığının kesilmesi, aylığınızı artırmaz. Emekli olmasaydınız yüzde 50 olan aylık bağlama oranı yüzde 75’e çıkacağından, bir anlamda kızınızın aylığı size geçmiş olurdu. Emekli olduğunuzdan babanızdan aylık alma hakkınız da yok. Dolayısıyla eşinizin aylığını kestirerek, babanızdan aylık bağlatamazsınız. Ancak kendi emekli aylığınızı kestirip babanızdan aylık bağlatabilirsiniz. Bu seçeneği tercih etmeniz için de, babanızdan bağlanacak aylık tutarının, kestireceğiniz aylığınızdan fazla olması lazım. Ortada böyle bir durum olmadığından, babanızdan aylık bağlatmayı unutun.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız