Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Kasım 2015 Pazartesi

Aradaki boşluğu ödeyip ne zaman emekli olurum?

Bağ-Kur sürelerinizi ihya etmeniz gerekir
Soru: 6 Haziran 1962 doğumluyum. 8 Şubat 2006’dan beri aralıksız SSK’lıyım. Geriye dönük olarak da 1997’den SSK’lı olduğum tarihe kadar tarım Bağ-Kurum var. Aradaki boşluğu ödeyip emekli ne zaman olurum? 1982-1984 arası 20 ay askerlik yaptım.
Erol EKİN
Cevap: 1997’de Tarım Bağ-Kurunuz başlamışsa ve sigortalı olduğunuz tarihe kadar prim ödemişseniz, hangi boşluğu borçlanacağınızı anlayamadık. Şayet 1997’den SSK’lı olduğunuz tarihe kadar Bağ-Kur prim borcunuz varsa, muhtemelen sigortalılığınız durdurularak prim borcunuz silinmiştir. Ancak silinen prim borcundan dolayı kaybedilen günler, primler güncel değerleriyle ödenerek tekrar kazanılabiliyor. Sonuçta söz konusu döneme ilişkin Bağ-Kur sürenizi ihya edip(prim borcunu ödeyip), askerlik sürenizi de borçlanmanız halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5825 gün prim ödeme ve 56 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve toplam 5825 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 2021’de 25 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız