Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

1 Ekim 2015 Perşembe

SSK ve Bağ-kur primlerimi birleştirmek için ne yapmalıyım?


SSK ve Bağ-kur hizmet birleştirme işlemleri hk.

SORU:

SSK ve Bağ-kur primlerimi birleştirmek için ne yapmalıyım?

Elif Ünverdi


CEVAP

Elif hanım;  eğer emeklilik tarihinize 1 yıl ve daha az bir süre kalmışsa hizmet birleştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Bu işlem için
; en son çalıştığınız işyerinin bağlı bulunduğu SGK müdürlüğüne yazılı bir dilekçe ile başvurarak Bağ-kur hizmetlerinizin SSK dosyasında birleştirilmesini talep edin. Hizmet birleştirme dilekçenizi elden almazlarsa iadeli taahhütlü posta yoluyla gönderin.


SSK bu talebinizi işleme aldığında Bağ-kur borcunuz yoksa Bağ-kur hizmetleriniz SSK'ya gider. Eğer Bağ-kur borcunuz varsa veya daha sonra tespit edilen vergi kayıtlarınız nedeniyle yeni borç çıkartılırsa bu borçlar ödenmeden Bağ-kur hizmetleriniz SSK'ya gitmez.

Hizmet birleştirme işlemlerinin emeklilik öncesi yapılması emeklilik başvurusu sonrası çıkabilecek bu ve benzeri sorunları baştan çözmek adına önemlidir.

Birden fazla Kurumda hizmeti bulunan sigortalıların emeklilik öncesi hizmet birleştirme talebinde bulunmaları menfaatleri icabıdır.

Emeklilk zamanınız geldiğinde daha önce hizmet birleştirme işlemi yaptığınız için emekli maaşınız hızlıca bağlanır.


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SSK ve Bağ-kur sorunlarınız için yazın:
emeklilikuzman@gmail.com 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız