Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

27 Ekim 2015 Salı

İşten ayrılmak istiyorum - Tazminat alabilir miyim?

Haklı neden yokken ayrılırsanız tazminat alamazsınız
Soru: Mart 2004 ayından beri özel bir şirkette çalışmaktayım. Bugüne kadar hiç giriş çıkışım olmadı. İşten ayrılmak istiyorum. Tazminat alabilir miyim?
Kader CEVİZOĞLU
Cevap: Ortada haklı bir neden yokken, kendi isteğinizle işinizden ayrılmanız halinde kıdem tazminatı alamazsınız. Çünkü kendi isteğinizle ayrıldığınızda, kıdem tazminatı alabilmek için, en az 7000 gün prim ödemiş olmanız gerekir. Ancak ortada haklı bir neden varsa, örneğin, yıllık izin kullandırılmıyorsa, fazla çalışma ücreti ödenmiyorsa, mobbinge(psikolojik taciz) maruz kalıyorsanız vb. iş akdinizi fesih edip, kıdem tazminatı talep edebilirsiniz. Ödemezlerse dava açıp, iddialarınızı mahkemede belge veya şahitle ispatladığınızda, kıdem tazminatını yargı yoluyla alabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA



Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız