Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

31 Ekim 2015 Cumartesi

1996-1999 yılllarında pancar ekmiş olan babam Bağ-Kurdan ne zaman emekli olur?

Babanızın pancar satışından prim kesintisi yapılmışsa gün kazanabilir
Soru: Babam 2 Nisan 1963 doğumlu. 1985 yılında SSK başlangıcı ile 820 gün prim ödemesi var. 1996-1999 yılında pancar ekmiş  babam Bağ-Kurdan ne zaman emekli olur?
Emrah KAVAK
Cevap: Babanız SSK’dan daha erken emekli olabilir. 1996-1999 arasındaki pancar satışından Bağ-Kura prim kesintisi yapılmışsa, prim kesintisini gösteren makbuzlarla kuruma başvurması halinde, 1996-1999 arasını kazanır. Buradan 4 yıl(1440 gün) Bağ-Kur primi kazandığını varsayarsak, sigortalı bir işte çalışarak 1340 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 3600 güne tamamlaması şartıyla, 60 yaşını dolduracağı 2 Nisan 2023’de SSK’da yaş haddinden emekli olabilir. Bağ-Kurda ise, toplam primini 5400 güne tamamlaması lazım. 
Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız