Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

22 Ağustos 2015 Cumartesi

Erken emeklilik davasından askerliğimi yatırabilir miyim?

Askerlik borçlanması emeklilik şartlarınızı değiştirmiyor
Soru: 1 Ocak 1970 doğumluyum. 1986'da sigorta girişim var. 1989'da askere gittim. Şuan askerlik borçlanması yapabiliyor muyum?  Şuanda 5135 gün prim ödemem var. Fakat erken emeklilik davasından askerliğimi yatırabilir miyim? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum?
Erol KAYA
Cevap: Sorunuzu sigorta başlangıcınızın 23 Kasım 1986’dan önceki bir tarih olduğu varsayımına göre cevaplandırıyoruz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabisiniz.  165 gün daha prim ödeyerek toplam priminiz 5300 güne tamamlamanız şartıyla, 49 yaşınızı dolduracağınız 1 Ocak 2019’da emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi istediğiniz zaman borçlanabilirsiniz. Ancak, askerliğiniz sigorta başlangıç tarihinden sonra olduğundan, borçlanma emeklilik şartlarını değiştirmez. Askerliğinizi borçlanmanıza gerek yok.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız