Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Ağustos 2015 Pazar

Bağ-Kurluyum - Ne zaman emekli olabilirim?

Boşluğunuz yoksa 50 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz
Soru: 1968 doğumluyum. Sigortaya girişim 1980. 1982 ye kadar 4-5 ay yatırdım.1988'de isteğe bağlı sigortaya geçtim ve aralıksız 1995’e kadar ödeyip Bağ-Kura geçtim. Ve halen Bağ-Kurluyum. Ne zaman emekli olabilirim?
Erkan SUSOY
Cevap: Bağ-Kur başlangıcınızı tarih(gün, ay, yıl) olarak bildireceğiniz yerde sadece yıl olarak bildirmişsiniz. Oysa bir gün bile emekli olma şartlarını değiştirebiliyor. Sorunuzu 1 Ocak 1988’de İsteğe bağlı prim ödemeye başlayıp, bugüne kadar aralıksız prim ödediğiniz varsayımına göre cevaplandırıyoruz. Bağ-Kurda emekli olmak için; 25 tam yıl prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan 50 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Sigorta başlangıç, askerlik, doğum ve Bağ-Kur başlangıç tarihlerinizi (ay, gün ve yıl olarak) ve prim ödeme gün sayılarınızı bildirmeniz halinde, sorunuza daha net cevap verebiliriz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız