Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Temmuz 2015 Cumartesi

SGDP kesintisi devam eder mi?

SGDP kesintisi devam eder

Sahibi bulunduğu limited şirkette SSK (4/a) statüsünde kesintisiz olarak çalışıp, 2014 Mart ayında SSK emeklisi olarak aynı şirkette yüzde 15 SGDP kesintisi ile çalışmasını sürdürmektedir. Şirketin tür değiştirmesi ile oluşan anonim şirkette yönetim kurulu başkanı olarak çalışmasına devam eden bu kişinin yüzde 15 kesintisi devam edecek mi? P.N.
Anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları 4/b (Bağ-Kur) kapsamında sigortalı sayıldıklarından, 4/a (SSK) emeklisi olup, limited şirketten dönüşen anonim şirkette yönetim kurulu başkanı olan kişinin emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesintisi devam edecek. Ancak kesinti oranı, 2015 Temmuz ayından itibaren yüzde 10 olacak.

Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız