Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

24 Temmuz 2015 Cuma

18 ay olan askerliğimi borçlanırsam emekliliğime faydası olur mu?

Bir yıl askerlik borçlanmasıyla iki yıl erken emekli olabilirsiniz
Soru: 2 Şubat 1978 doğumluyum. İşe girişim 18 Ağustos 2000’de olup bugüne kadar aralıksız çalışıyorum. 18 ay olan askerliğimi borçlanırsam emekliliği me faydası olur mu? Fazla prim ödemesi maaşıma eksi ve fazlası ne olur?
Hüseyin YILMAZ
Cevap: Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden önce yapmış olmalısınız. Bir yılını borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5975 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olursunuz. Borçlanmadan sonra 251 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7975 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 2 Şubat 2036’da emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi borçlanmazsanız, toplam 7000 gün prim ödememiş olmanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Fazla prim ödeme emekli aylığınıza olumlu yansır. Ancak yüksek kazanç üstünden prim öderseniz çok daha iyi olur. 

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız