Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

5 Temmuz 2014 Cumartesi

Torba yasada yaşa takılanları emekli edecek düzenleme var mı?

Torba yasada yaşı bekleyenleri emekli edecek düzenleme yok

Soru: 20 Şubat 1990 tarihinde sigortalı oldum.1994 yılında Ziraat Bankasına girdim ve halen çalışmaktayım. Bankamın bana verdiği bilgiye göre 11 Ocak 2017 tarihinde yaştan emekliliğe hak kazanacağım. Hizmet yılımı doldurmama rağmen yaşı bekliyorum. 11 Ocak 1967 doğumluyum. Torba yasadan bizler de faydalanabilecek miyiz? Hizmet yılımız dolduğu için yaşı beklemeden emekli olabilecek miyiz?
E.E.
Cevap: Torba yasanın bugünkü halinde, sizin gibi emekli olmak için aranan diğer şartları sağlayıp, yaşın dolmasını bekleyenleri emekli edecek bir düzenleme bulunmuyor. Ancak, TBMM de genel kurul görüşmelerinde belki eklenebilir. Bize göre erken emeklilik çok zayıf bir ihtimal olmakla birlikte, yasa çıkmadan belli olmaz. Yasa çıktığında burada kapsamlı açıklamalar yaparız.
Ekrem SARISU - POSTA

--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız