Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Mayıs 2014 Pazartesi

Emekli Maaşı Hesaplama - SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır? - Bağ-Kur Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır? - Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?


Emekli Maaşı Hesaplama

Çalışanların emeklilik başvurularında bulunduktan sonra emekli olacağı vakte kadar bazı şartları yerine getirmesi gerekir.  Bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu'nun emeklilik şartlarını yerine getirdiği zaman emekli olmaya hak kazanırlar. Emeklilik şartlarından birisi de prim ödeme gün sayısının dolmasıdır.  Yani primlerinin ödenmesidir. Çalışanların emeklilik maaşı ödediği primlere göre belirlenir. Emekliliğinizde ne kadar miktarda emekli maaşı alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Emekli maaşı hesaplama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu'nu seçerek emekli maaşı hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.


SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK emekli maaşı hesaplama işleminiz için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar kimlik bilgileriniz ve SSK sicil numaranız olacaktır. SSK sicil numarası, SSK kurumuna bağlı olduğunuz da ilk işe girdiğiniz zaman işvereniniz tarafından size verilen numaradır. Çalışan yine sigortalı olarak SSK sicil numarasını aldıktan sonra iş değişikliğinde bulunsa bile SSK sicil numarası değişmez. SSK sicil numaranızı bilmiyorsanız öncelikle öğrenme işleminizi gerçekleştiriniz.

SSK emekli maaşı hesaplama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak sekmede T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak giriniz. SSK emekli maaşı hesaplama işleminiz için kimlik bilgilerinizi girdikten sonra "Sorgula" butonuna tıklayınız. Böylelikle SSK emekli maaşı hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Bağ-Kur Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

 Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminizi yaparken alacağınız sonucun yaklaşık bir değer olacağını unutmayın. Alacağınız doğru sonuç ancak talep durumunda hizmetler ve kayıtlar incelendikten sonra olabilir. Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminizi yaparken alacağınız sonuç aylık resmi evrak olarak kullanılamaz. Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminiz de 5400 günden daha az kayıtlı hizmeti bulunan kişiler için aylık hesaplanamaz.

Şimdi, Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan sekmede T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu esnaf ve tarım olarak ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminiz için "Sorgula" butonuna tıklayınız. Yaklaşık olarak Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.


Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işleminiz için, en az derece, kademe ve aylık tarihi bilgilerinizi bilmek zorundasınız.  Yapacağınız emekli maaşı hesaplama işlemi sadece sizin gireceğiniz bilgiler baz alınarak yapılacaktır. Bilgi amaçlıdır. Herhangi bir resmi evrak arz etmemektedir.


Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işleminiz için, derece, kademe ve aylık tarihi bilgilerinizi seçiniz. Ek gösterge, hizmet yılı, hizmet ayı, kıdem yılı, pay/payda ve kademe tazminat ek gösterge gibi bilgilerinizi de biliyorsanız girebilirsiniz. Makam temsil görev tazminat göstergeniz varsa "Makam-Temsil-Görev Tazminat Göstergesi" alanına giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra "Hesapla" butonuna tıklayınız. Bu sayede Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Kaynak: MİLLİYET

--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız