Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

23 Mayıs 2014 Cuma

44 madenciye özel yasal düzenleme - PRİM EKSİĞİ OLAN MADENCİLER İÇİN GEREKEN YAPILACAK!


Madencinin maaşı tamam

SGK Başkanı Yadigar Gökalp, 339 hak sahibine ölüm geliri 229 hak sahibine de ölüm aylığı bağlandığını açıkladı.

Soma'da hayatını kaybeden madencilerin aileleriyle ilgili maaş çalışmaları tamamlanmak üzeri. Ahaber'de açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp, kurdukları kriz merkezi ile tüm hak sahiplerinin evlerine gittiklerini ve işlemleri bizzat yaptıklarını anlattı. Gökalp bugüne kadar 143 madencinin 339 hak sahibi yakınına ölüm geliri bağlandığını belirterek, "Ölüm geliri 1 günlük sigortası olan madenciye bile bağlanıyor. Bu işlemleri hızla yapıyoruz. Ayrıca belli sigorta günü olan madencilerin 229 hak sahibi yakınına da ölüm aylığı bağlandı" dedi. 

44 İŞÇİYE ÖZEL DÜZENLEME 
Gökalp, 44 madencinin ölüm aylığı ile ilgili prim eksiği olduğunu hatırlatarak, "Bunun için yasal değişiklik hazırlandı. Henüz son şeklini almadı ama yakında çözülecek. Bu düzenleme ile ölüm aylığını da 1 gün bile sigortası olan herkese bağlanacak" dedi. Başkan Gökalp, işyeri kusurunun ortaya çıkmasının ardından SGK olarak rücu davası açacaklarını ve işyerinden bu ödemelerin talep edileceğini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: TAKVİM

--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız