Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Temmuz 2013 Salı

Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim?

Prim eksiğinizin 600 gününü borçlanmayla tamamlayabilirsiniz

Soru: 1 Ocak 1963 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim 1 Nisan 1981 20 ay askerlik yaptım.  Şu anda 1236 prim gün prim ödemem var. Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim?

 Ersin ÇELİK

Cevap: Yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. 2364 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşlınızı dolduracağınız 1 Ocak 2023 de emekli olabilirsiniz. Prim eksiğinizin 600 gününü askerlik borçlanmasıyla tamamlamanız mümkün.   

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız