Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Şubat 2011 Çarşamba

1992 yılında vergi dairesine kaydım var yalnız Bağ-kur'a kaydım yok şimdi 1992 yılından Bağ-kur kaydı yaptırıp borçlanabilir miyim?

SORU:1992 yılında vergi dairesine kaydım var yalnız Bağ-kur'a kaydım yok 1992 yılından Bağ-kur kaydı yaptırıp borçlanabilir miyim?


İsmail Ç.


CEVAP:

İsmail bey; zamanında Bağ-kur'a kayıt yaptırmadığınız için 1992 yılındaki vergi kaydınızı şimdi Bağ-kur'a bildirerek Bağ-kur girişinizi 1992 yılından yaptıramazsınız.


Sizin durumunuz  için iki olasılık bulunmaktadır.


1992 yılında başlayan vergi kaydınız 1.10.2008 öncesi sona ermişse sözkonusu vergi kayıtlarınız Bağ-kur'da hiç bir işe yaramaz.  Şu anki mevcut uygulama bu şekildedir.


Eğer 1992 yılında başlayan vergi kaydınız halen devam ediyorsa ancak 1.10.2008 itibariyle Bağ-kur girişiniz yapılır. Bu durumda  1.10.2008 tarihinden günümüze kadar olan süreyi afla ödeyip kazanabilirsiniz.


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız