Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

11 Eylül 2012 Salı

Erken emeklilik yasası çıkacak mı?


Erken emeklilik yasası beklemek hayalcilik


Soru: Sigorta başlangıç tarihim Mayıs 1985 olup 7500 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olurum? Öğrendiğim kadarıyla yaş dolmadığından emekli olamıyorum. Yaş yasası değişecek mi? Alper SARICevap: Doğum tarihiniz ve askerlik durumunuz hakkında bilgi vermemiş, sigorta başlangıcınızı da tarih(gün, ay, yıl) olarak vereceğiniz yerde, ay ve yıl olarak vermişsiniz. Oysa başlangıçta bir gün bile emekli olma şartlarını değiştiriyor. Aynı şekilde doğum tarihi ve askerlik yapılan tarih ve askerlik süresi de önemli.
Vermiş olduğunuz bilgilerle ancak genel bir bilgi verebiliyoruz. Prim ödemeniz emekli olmak için yeterli. Bundan sonra prim ödemeseniz bile, sigorta başlangıç tarihiniz, 23 Mayıs 1985 ve öncesi bir tarihse 48, sonrası bir tarihse 49 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden önce yapmışsanız, askerlik borçlanmasıyla emekli olacağınız tarihi öne çekmekte mümkün. Ancak askerliğinizin ne kadarını borçlanacağınız ve emekli olacağınız tarihi ne kadar öne çekileceği, sigorta başlangıç doğum ve askerlik tarihlerinize(gün, ay, yıl olarak) ve askerlik sürenize göre değişir.
1999 yılından beri sosyal güvenlik kanunlarında yapılan değişikliklere baktığımızda, emekli olunacak tarihi öne çekecek, yani yaş şartını kaldıracak veya yumuşatacak yasa çıkmasını beklemek hayalcilik olur.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız